Náš příběh

Stání pro obytné vozy

STPL Velemín

Náš stellplatz se nachází v obci Velemín, v srdci Českého středohoří pod jeho nejvyšší horou Milešovkou. K dispozici máme 8 parkovacích míst s připojením na elektřinu a kompletním servisem v podobě dočerpání čisté vody, vylití odpadní vody, vylití chemického WC a zbavení se odpadků. Místa jsou prostorná, připravená i na delší pobyt s možností vytažení markýzy a rozložením kempového nábytku. Stellplatz je uzavřený a samoobslužný. Platit se dá hotově, platební kartou či chytrým telefonem.

Na této stránce bychom Vám rádi přiblížili, jak takový STELLPLATZ vzniká – od první myšlenky až po samotné uvedení do provozu. Pokud Vás toto téma zajímá (ať soukromě či profesně), vítejte v „Našem příběhu“ 🙂

13.09.2021

První myšlenka o vybudování

Jsme v krásném prostředí Českého středohoří a široko daleko žádný stellplatz není. Kempů okolo (v okruhu asi tak 20 km) pár je, ale ty fungují trošku jinak. Tak proč to nezkusit přímo tady, ve Velemíně? Máme špičkovou a nejmodernější technologii, tak pojďme do toho!

28.10.2021

Jak by stellplatz měl vypadat ....?

Prostor je daný, nyní je potřeba efektivně rozmístit parkovací stání a vytvořit servisní místo.

15.01.2022

A jde se na to!

Z fáze papírové přecházíme do fáze reálné. Zaměření a vykolíkování pro nadcházející zemní práce.

19.01.2022

První hrábnutí do země

Začínají první terénní úpravy v podobě rovnání svažitého terénu.

21.01.2022

Stellplatz dostává obyrysy

Na jedné straně ubrat, na druhé přidat. Kdyby mrzlo, stačí pokropit a máme super kluziště 😉

31.01.2022

Nastává další fáze

K parkovacímu stání je potřeba dovést elektřinu a vodu.

02.02.2022

Přijíždí těžká technika

Vyhrabáno, položeno. Přívod čisté vody, elektřina a datová komunikace jsou v zemi.

04.02.2022

A teď zase pěkně zahrabat

Vypadá to trošku jako překážková dráha – tu kolík, tam kolík.

05.02.2022

Začíná tu být slušná "voranice"

Původně krásná travnatá plocha se díky zvyšujícím se teplotám a kolům bagrů a bagříků začíná měnit k nepoznání.

12.02.2022

A hrabání zdaleka nekončí

Po čisté vodě a elektřině je potřeba vyřešit i vodu odpadní/kanalizaci.

13.02.2022

Trubky, šachty, skruže

Naměřeno, položeno, připojeno.

19.02.2022

Inženýrské sítě - hotovo

Vše je v zemi. Označeno, připraveno na zahrabání a následné připojení ke kempovým sloupkům. Ale na to si ještě chvilku počkáme …

27.02.2022

Ještě jeden výkop

Travnatá plocha vzala za své, tak už je to jedno. Místo datové komunikace „vzduchem“ volíme variantu „kabelovou“ a přidáváme tedy ještě jeden výkop.

03-05.03.2022

Budování vjezdu a navážka kamení

Jestli bagřík s bobcatem a bagrem původní travnatý porost zdemolovali, tak těžká technika navážející kamení dílo zkázy dokonala …
Začínáme s budováním vjezdu napojeného na hlavní silnici a současně se naváží kamení. Na zdejším jílovitém podloží s vysokou hladinou spodní vody auta na trávě stát nemohou.

05.03.2022

Je potřeba vše pořádně udusat

První vrstva kameniva je rozprostřena, teď nastává čas to pořádně udusat.

07.03.2022

Rozhrnout, přihrnout, dorovnat, uválcovat

Když to někdo umí, to je potom paráda!

09.03.2022

Už to vypadá skoro jako na původním náčrtu

Obyrysy parkovacích stání se rýsují a stellplatz dostává reálnou podobu.

10.03.2022

Usazení vsakovací nádrže

Vedle vjezdu usazujeme ještě vsakovací nádrž.

13.03.2022

Kamení, kamení a zase kamení

Pohled ze všech možných stran. Kam oko dohlédne, všude kamení 😉

15.03.2022

Úprava vjezdu a příprava pro sloupky

Hlavní prostor pro stání již finišuje, je tedy možné přistoupit k budování dalších částí (vjezd, základy pro sloupky, vypouštěcí šachta, altán, …)

17.03.2022

Pár obrubníků a hned to vypadá o něco lépe

Své pevné místo a ohraničení dostává šachta pro vypouštění odpadní vody, základy pro sloupky a prostor pro kontejnery na tříděný odpad.

19.03.2022

Dnešní akce - zámkovka

Pokládka zámkové dlažby vjezdu, usazení montážních destiček pro sloupky (vjezdový/výjezdový, na elektřinu, vodu a vylití WC) a montáž osvětlení. No a také troška elektrikářského řemesla.

20.03.2022

Zázrak?

Vypadá to, že nám přes noc jednu lampu někdo dodělal a rozsvítil 😉

23.03.2022

Betonujeme

Prostor pro vypouštění odpadní vody dostává konečnou podobu. V místech, kde bude altán je potřeba vyhrabat díry pro jeho konstrukci.
To, co vypadá jako červená chobotnice, je přívod do kasy, která bude „mozkem“ celého stellplatzu.

24.03.2022

Mládí vpřed!

Pískování zámkové dlažby a příprava děr pro orientační cedule. Došlo i na nejmladší generaci 😉 Tady se najde práce pro každého!

25.03.2022

A zase betonujeme

Tentokrát je to pomocná opěrná zeď a patky pro altán a orientační cedule. Některá zákoutí už začínají vypadat čistě a upraveně.

27.03.2022

Ani víkend nás nezastaví

Dnes dostávají finální podobu prostory kolem sloupků a patky pro altán a orientační cedule.

28.-29.03.2022

Navážíme zeminu, pokládáme dlažbu

Čas kvapí, termín otevření se blíží … Těžká technika už má hotovo, zednické práce jsou dokončené, teď jsou před námi „dolaďovací a dohezčovací“  práce.
Navážíme zeminu pro rostliny a pokládáme dlažbu v altánu. Do patek přibyla konstrukce pro info cedule.

01.-02.04.2022

Terénní úpravy

Dnešní den je ve znamení terénních úprav a modelace terénu. Zároveň necháváme trošku srovnat původní trávník, který dostal opravdu na frak….

03.04.2022

Osazujeme světla a závoru

Na sloupy připevňujeme „inteligentní“ LED osvětlení a doufáme, že bude fungovat opravdu inteligentně 😉
Na své místo byla usazena i vjezdová závora.

04.-06.04.2022

Stavíme altán a připravujeme půdu pro zeleň

S novým týdnem přichází nové úkoly – začíná stavba altánu, je potřeba vybudovat ještě jednu opěrnou zeď a naváží se rostliny.

07.-08.04.2022

Altán, zeleň, lampy

Stavba altánu úspěšně pokračuje, rostliny jsou usazeny na své místo a spojovací chodníček dostává obrysy.
Kromě zeleně se na své místo dostávají i sloupky na výdej elektřiny a přes noc již testujeme osvětlení.

11.-12.04.2022

Budujeme spojovací chodník, usazujeme sloupky na plot

Stellplatz bude oddělený, uzavřený a samostatně fungující. Karavanisté však budou mít možnost (v pracovní době) navštívit karavanový obchod a zázemí naší společnosti. K propojení stellplatzu s firmou bude sloužit automatický otevírač dveří umístěný v altánu a propojovací chodník, který právě budujeme.
Současně probíhají i další práce, jako usazování sloupků nového plotu, pokračují terénní úpravy a na své místo už se dostaly i vjezdové sloupky.

13.04.2022

Stromy a kabely

Zahradníci přiváží a sází stromy. Karavanové stání je sice na konci poměrně klidné obce, nicméně chceme, aby jak karavanisté, tak okolní sousedé měli své soukromí a klid a vzájemně se nerušili. Zeleň tak vytvoří přírodní nenásilnou „clonu“ a oživí celé stání.
Čas do otevření se krátí, altán je již z větší části hotový, tak přichází čas na kabely a kabílky. Kasa, která bude „mozkem“ celého stellplatzu již dostala své místo a tak se může začít …

15.04.2022

Velký pátek

Velký pátek byl opravdu VELKÝ. Sešli se nám tu zedníci, elektrikáři, ajťáci, zahradníci, současně probíhala úprava terénu – hemžilo se to tady jek v mraveništi. Svátek, nesvátek, všichni jeli na plné obrátky.

16.04.2022

Trávník a terénní úpravy v okolí

Pár minut a z kusu šedé země je rázem krásný zelený koutek. Nejen stellplatz samotný, ale i okolí, které dostalo budováním zabrat, je potřeba krásně srovnat.

21.-23.04.2022

Orientační cedule, dětské hřiště

Do připravených rámů usazujeme orientační cedule s cíly v nejbližším okolí a zajímavosti Českého středohoří.
Pro nejmenší návštěvníky připravujeme dětské hřiště s houpacími a šplhacími prvky.

25-29.04.2022

Jdeme do finiše!

Než vroste zeleň a vytvoří přirozeně hezká zákoutí, natahujeme na plot zelenou plachtu. Současně probíhá dostavba altánu a dětského hřiště, které testujeme.
Teď ještě vše nastavit a odzkoušet.

30.04.2022

Slavnostní otevření

🥳🎉 Po 3,5 měsících od prvního „hrábnutí“ do země, po 3,5 měsících usilovné práce nastal den „D“ – slavnostní otevření a uvedení do provozu, které proběhlo za účasti zástupců Ústeckého kraje, destinační agentury České středohoří, obce Velemín, výrobce technologie Beckmann Managementsysteme, dodavatele technologie pro ČR a zároveň provozovatele FINASO, s.r.o. Součástí byla názorná ukázka toho, jak samoobslužný stellplatz funguje, a vysvětlení, co vše karavanista potřebuje.

❤️ JSME HRDÍ,
že se na budování celého místa, od výkopových prací přes úpravu terénu, zednické a truhlářské práce, elektrorozvody, až po IT a zeleň, podílely výhradně místní firmy a firmy našich zákazníků. Sešla se skvělá parta lidí, která odvedla skvělou práci.

🤝 DĚKUJEME
za vstřícnost a ochotu obci Velemín, za finanční příspěvek destinační agentuře České středohoří a Ústeckému kraji za snahu podporovat podobné projekty i v příštím období. Velice si všeho vážíme.

👍 VELKÝ DÍK
patří také všem sousedům, kteří po dobu 3 měsíců trpělivě snášeli drnčení, vibrace, zaneřáděnou silnici, řezání, bouchání, prach a vše ostatní, co se stavbou souviselo. Moc děkujeme.

🍀 VĚŘÍME,
že nově vybudované zázemí pro obytné vozy přivede do našeho kraje nové návštěvníky a bude tak přínosem pro všechny, kdo zde podnikají (občerstvení, restaurace, památky, … ).
„Bydlíkáři“ vyhledávající menší stellplatzy v krásné krajině jsou většinou samotáři prchající z měst, stranící se velkých komunit. Věříme proto v jejich poklidné a bezproblémové „soužití“ s místními obyvateli.
 
JSME ŠŤASTNÍ, ŽE SE VŠE PODAŘILO 👌
 
Foto:  Jakub Moravec